Gemmoloog Heli Kuulman
  1. Vääriskivide ekspertiis ja hindamine
  2. Vääriskivide müük/tellimine koos vajaliku infoga
  3. Investeerimiskonsultatsioonid – milline on investeeringuks sobiv kalliskivi
  4. Investeerimisteemandite tellimine koos konsultatsiooniga
  5. Originaalehete  valmistamine
  6. Tarbijakaitsealane nõustamine – tarbija õigused väärisehete ostul.

Aurumis töötab Eesti esimene ja tuntuim gemmoloog Heli Kuulman, kes on saanud oma gemmoloogidiplomi Londonist 1996. aastal ja teemandieksperdi diplomi samast 2002. aastal.

Ta on kauaaegne teemandikaubandusorganistatsiooni RAPAPORT liige.

Kalliskividest

Kalliskivi teevad hinnaliseks ilu, vastupidavus ja haruldus.
On väga levinud väärarusaam, et rubiin, teemant, safiir ja smaragd on väga kallid – kahjuks mitte alati. Kallid on ainult kvaliteetsed kalliskivid.

Kalliskivide kvaliteeti hinnatakse 4 tunnuse põhjal:

  • värv (colour)
  • puhtus ehk läbipaistvus (clarity)
  • lihvi kvaliteet (cut)
  • kaal (carat)

Hinnaliste kalliskivide gruppi kuuluvad ka pärlid ja väärisopaalid, mille ostmisel on väga suur tähtsus asjatundlikul nõul. Kui soovite, et teie ehted oleks ühtaegu nii originaalsed kui ka tõeliselt väärtuslikud, aitame teid kalliskivide valikul.

Aurumis töötab Eesti tuntuim vääriskiviekspert Heli Kuulman, kes on teile abiks investeerimiskalliskivide ostul.

Broneerige privaatne külastusaeg Aurumi ehtegaleriis Roosikrantsi 11, Šveitsi maja, Tallinn
tel. 644 9874.

Juveelidest

Juveelidest rääkides me peame teadma, et juveelid on väärisehted – st. valmistatud kullast, hõbedast, plaatinast ja sisaldavad KINDLASTI väärtuslikke looduslikke kalliskive!

NB! Juveelid EI OLE kindlasti klaaskristallidega hõbe- või muust mitteväärismetallidest ehted, veel vähem n-ö bizuteeria, mida meie kaubandus ohtrasti ja sageli eksitava reklaamiga tarbijale pakub. Selliste eelkõige lastele ja noortele mõeldud odavate kommertsehete kinkimisel ei ole mingeid reegleid ja neilt ei oodata ka erilist vastupidavust ja väärtust. “Kanna kuni katki läheb ja osta uus” … Täna on selle tootegrupi kõige levinum esindaja Swarovski kristall – pliiklaas, mis reeglina ehtesse liimitakse ja mille tagakülg on parema sädeluse saamiseks kaetud peeglikihiga.

Juveelide ostmisel kingiks

Kõige olulisem on teada, et tegemist on hinnalise ehtega, mida valides peate olema kindel, et see kingi saajat rõõmustab. Kui olete ebakindel, ostke parem juveelikaupluse kinkekaart ja valiku teeb kingi saaja ise. Juveelid on ajatud ja klassikalised ehted, mida kiirmoe trendid ei mõjuta. Juveelide ost eeldab läbimõeldust.

JUVEELE VÕIB KINKIDA inimesele, kes oskab neist lugu pidada. Reeglina kingitakse juveele lähedasele inimesele, kelle isikupära ja stiil on tuttavad. Juveele võiks kinkida kollektsioonina – st. järgmine ehe peaks kokku sobima varem ostetutega. Aja jooksul tekib isikupärast ehete komplekt, kus kõik osad omavahel sobivad. Sellise kollektsiooni väärtus ajas kasvab ning seda võib pärandada ka lastele. JUVEELIDE KANDMISEL on kindlasti oma reeglid.

– Kõigepealt peavad juveelid olema harmoonias nii kandja isikuga, tema riietusstiiliga, aga ka sündmusega, kuhu minnakse. On suur vahe ehetel, mida kantakse pidulikul galaüritusel või pärastlõunasel kokteilil, rääkimata igapäevastest ehetest. Kodutöödel soovitan ehteid mitte kanda!

– Teiseks – juveelide eest tuleb hoolitseda! On väga väär arvata, et väärisehte peamine väärtus on vastupidavus – ehk et ehe peaks taluma pidevat kandmist – 24/7. Väärisehet tuleb hoida, et mitte rikkuda ehtes olevaid kalliskive. Teemant on küll väga suure kõvadusega, kuid samas väga habras – st. mistahes löögi või kukkumise tagajärjel võib see puruneda. Kõik teised kalliskivid on veelgi vastuvõtlikumad kriimustustele ja löökidele.

– Pärlehted nõuavad erihooldust – pärlid tuhmuvad kokkupuutel parfüümide, lakkide, kreemide ja ka kodukeemiaga. Samuti ei talu pärlid kraapimist ega muljumist. Kord rikutud pärlipinda ei ole enam võimalik taastada. Pärleid tohib puhastada vaid puhta niiske lapiga.

– Lisaks vajavad kõik ehted regulaarset puhastamist. Läbipaistvad kalliskivid koguvad kergesti enda külge rasva ja tolmu, sellest vabanemiseks on parim moodus vannitada ehteid sooja vee ja nõudepesuvahendi lahuses, mis eemaldab rasvakihi ning vääriskivi hakkab uuesti särama. Ka kuldketid lähevad niimoodi puhtaks ööside vahele kogunenud rasust.

Trendidest

Loomulikult on oma trendid ka juveelimaailmas, kuid see ei tähenda, et vanad väärisehted oma võlu kaotaksid. Pigem vastupidi – mida väärtuslikum on juveel, seda rohkem selle väärtus ajas kasvab! Väga väärtuslikke ehteid müüakse oksjonitel. Tänastest suundadest rääkides – on ka väärisehete maailmas suund lihtsama suunas. St. klassikaliste tahklihvis säravate juveelide kõrval on üha enam hakatud kasutama ka vääriskivide poolläbipaistvaid vorme, kasutades nt. plaatlihvi, cabochon e. kumerlihvi, aga ka rooslihvi. Sellised poolläbipaistvad, lihtsates lihvides kalliskivid on perfektsest juveelist oluliselt odavamad ning pakuvad disaineritele hulgaliselt inspiratsiooni. Maailma juveelimessidel on järjest enam eksponeeritud rubiini, safiiri, akvamariini ja turmaliini poollihvitud vormidega ehted. Odavam kalliskivi võimaldab disainida suuri vorme, mis ongi juba paar aastat olnud ehtemoe lemmikuks. Väga palju kasutatakse suuri kvartsigrupi kalliskive nagu ametüst, tsitriin, suitsukvarts, roosa kvarts, aga ka granaat ja peridoot. Väga moekad on kõik tilga- ja nn briolettlihvis kalliskivid, eriti kõrvarõngastes ja kaelaehetes. Pärlite puhul on uueks trendiks klassikalised valged 2 ja 3-realised pikad pärlid, mitmerealised käevõrud ja suurtest baroksetest pärlitest ehted. Eriti moes on rippuvad tilgakujulised kõrvarõngad. Väärismetallidest on oluliselt tõusnud hõbeehete nõudlus – seda eelkõige hinna tõttu, aga ka valge kuld on mõneks ajaks edestanud kollase ja roosa kulla. Samas on maailmas väga moes kahe- ja kolmevärvilisest kullast ehted, mille kõrgaeg veel Eestisse jõudnud ei ole. Teemantsõrmuste puhul on aga alati eelistatud valge kuld või plaatina, mis toetab teemandi kirgasvärvitut sära.


Kontakt:

Roosikrantsi 11, Šveitsi maja aatrium, Tallinn

Oleme avatud E–R 11–18, L&P suletud

Telefon: +372 644 9874 E-mail: aurum@aurum.ee

https://www.facebook.com/ehted/