Tihti küsitud küsimused

  • Millised on Ehtegalerii lahtiolekuajad? Aurumi Ehtegalerii on avatud esmaspäevast reedeni 11:00 – 18:00. Laupäeval ja pühapäeval on galerii suletud.
  • Millal ja kuidas gemmoloog töötab? Palun leppige kokku personaalne gemmoloogi vastuvõtuaeg vähemalt üks päev ette telefonil +372 644 9874 või e-mailil  aurum@aurum.ee. Enne vastuvõtule tulekut puhastage ehted nii, et oleks võimalik teie ehte kalliskivide värvi ja puhtust hinnata.
  • Kas AURUMIS müüakse kalliskive? Aurumi Ehtegalerii pakub laias valikus kalliskive, meie kliendid võivad tellida laias valikus briljante, samuti värvilisi kalliskive. Tellimiseks soovitame helistada telefonil +372 644 9874 või kirjutada aurum@aurum.ee – nii on gemmoloogil piisavalt aega teie sooviga tutvuda.
  • Mis vahet on kristallil ja kallikivil? Vääriskivi on lõigatud kristall. Inimene saab väärtustada kvaliteetset vääriskivikristalli, andes sellele poleerimise abil uue kvaliteedi ja sära. Kui teil aga puuduvad teadmised, oskused, tööriistad ja lõikamist juhib ainult üks eesmärk – kaalu säilitamine – võivad tulemused olla tagasihoidlikud. Vääriskivi valesti lõikamine tähendab, et sümmeetria on välja lülitatud ja madala kvaliteediga ning kivi ei peegelda valgust õigesti. Tulemuseks võib olla tuhm ja “surnud” kivi. Korrektselt lõigatud vääriskivi “elab”, viskab sädemeid ja sätendab.
  • Kas kalliskividel on tervendav mõju? Vääriskivid mõjutavad iga inimest erinevalt, seetõttu pole olemas ühtegi kristalli, mis kõiki ühtemoodi tervendaks. Soovitan olla “ravitsejate” ja “kristallravijate” suhtes väga ettevaatlik. Populaarse trendiga kaasaskäimine kaalutlemata kahjustab teie rahandust ja tervist. Pidage meeles, et isegi ühel ja samal kalliskivil võib olla erinev mõju erinevatel eluetappidel / erinevas vanuses, kui teil on erinevaid haigusi. Ainult sina tunned, milline vääriskivi sind toetab, kui üldse! Samuti peaksite vältima paljude erinevate kristallide juhuslikku koosmõju – see võib teie energeetikat kahjustada.
  • Mis on laserpuurimine? Mõnikord kasutatakse laserpuurimist teemantidel. Protsessi käigus puuritakse teemandisse väga pisikesed augud, et tagada juurdepääs kivi mustadele laikudele. Seejärel võib lisamist aurutada või pleegitada, et see oleks vähem ilmne. Protsess nõrgendab kalliskivi struktuuri, isegi kui see mõju pole märkimisväärne – kivi võib lõheneda või puruneda. Laserpuurimine tuleks näidata sertifikaadil või muul müügidokumendil. Puuritud kivi on alati odavam.
  • Mis on vääriskivide parandamine ja täiustamine? Need on meetodid looduslike vääriskivide välimuse parandamiseks. Enamikul juhtudel parandab töötlemine vääriskivi selle kaunimaks muutmiseks, kuid äärmise harulduse tõttu on looduslikud töötlemata vääriskivid 50–100% kallimad.

või helista telefoninumbril

+372 644 9874

Kontaktid:

Roosikrantsi 11, Šveitsi maja aatrium, Tallinn

Oleme avatud E–R 11–18, L & P suletud

Telefon: +372 644 9874

E-mail: aurum@aurum.ee

https://www.facebook.com/ehted/