Võta ühendust

Home /Võta ühendust

Võta meiega ühendust

Tihti küsitud küsimused

Millised on Aurumi Ehtegalerii lahtiolekuajad?

Aurumi Ehtegalerii on avatud esmaspäevast reedeni kl 10-18. Galerii on suletud laupäeviti ja pühapäeviti.

Kuidas töötab gemmoloog?

Gemmoloogile palume broneerida personaalne külastusaeg vähemalt 1 päev ette telefonil 644 9874 või meiliadressil aurum@aurum.ee. Enne ekspertiisi tulekut palume ehe puhastada, et oleks võimalik hinnata vääriskivi värvi ja puhtust.

Kas Aurumis müüakse ka kalliskive?

Aurumi Ehtegaleriis on müügil suur valik haruldasi tippkvaliteedis kalliskive, soovi korral on teil võimalik meilt tellida nii teemandeid kui ka värvilisi kalliskive. Selleks soovitame broneerida personaalne külastusaeg telefonil 644 9874 või aurum@aurum.ee – siis on gemmoloogil piisavalt aega teie jaoks.

Mis on kristalli ja kalliskivi vahe?

Kalliskivi on lihvitud kristall. Inimene võib kvaliteetse vääriskivikristalli kas väärtustada – andes sellele lihviga uue kvaliteedi ja pannes kristalli särama. Kui aga puuduvad teadmised, oskused, vahendid ja kivi lihvimisel lähtutakse vaid ühest eesmärgist – säilitada kaal – on tulemus kesine. Valesti lihvitud – s.t. vale sümmeetria ja kehva lihviga kalliskivi ei peegelda valgust õigesti ning tulemuseks on tuhm ja ilmetu kivi. Õigesti lihvitud kalliskivi „elab” ja pillub sädemeid e. sillerdab.

Kas on olemas "tervendavad" kristallid ja milline on nende mõju?

Igale inimesele mõjuvad kalliskivikristallid erinevalt, seetõttu ei ole olemas kristalli, mis tervendaks kõiki inimesi ühtmoodi. Soovitan olla väga ettevaatlik „tervendajate” ja „kristalliravitsejate”suhtes. Pime kaasajooksmine moodsa trendiga toob kahju nii teie rahakotile kui tervisele. Isegi elu erinevatel etappidel / eri vanuses, teatud haiguse tekkides / võib üks ja sama kalliskivi avaldada teile erinevat mõju. Seda, kas ja milline kalliskivi teid toetab, tunnete vaid teie ise! Samuti peaks vältima paljude eri kalliskivikristallide juhuslikku koosmõju – see võib teha kahju teie energeetikale.

Mis on laserpuurimine/laser drilling?

See on meetod teemandi puhtuse parandamiseks – nt. mustade täppide eemaldamiseks kivist. Protsessi käigus puuritakse laseriga juuspeen kanal kivisse – pinnast kuni kivis oleva sulgemini ning selle kaudu eemaldatkse/lahustatakse happega sulgem. Selline protsess põhjustab teemandi struktuuri nõrgenemist – kivi võib puruneda kergesti, mistõttu üldine reegel on, et laserpuurimine peab olema teemandi müügil ostjale teatavaks tehtud. Kindlasti peab sellekohane märge olema laboratoorsel sertifikaadil. Selline kivi on ka oluliselt odavam.

Mis on kalliskivide töötlemine/treatment ja parendamine/ enhancement?

Need on meetodid looduslike kalliskivide välimuse parandamiseks. Vaatamata sellele, et enamasti näevad töödeldud kalliskivid atraktiivsemad välja, on töötlemata looduslikud kalliskivid 50 – 100% hinnalisemad, eelkõige harulduse tõttu.

Nimi

E-posti aadress

Sinu küsimus

või helista telefonil +372 6449874